Yemek kartları 2023’te marketlerde kullanılmayacak mı?

Yemek Kartı Hizmetleri Derneği Başkanı Piyade, yaptığı yazılı açıklamada, kimi basın yayın organlarında 1 Ocak 2023 prestijiyle yemek kartlarının marketlerde geçmeyeceği tarafındaki haberlere istinaden açıklama yapılmasına muhtaçlık duyulduğunu söz etti.

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı’nın 12-18 Aralık 2022 tarihli Dezenformasyon Bülteni’nde, yeni düzenleme ile çalışanların artık yemek kartlarıyla marketlerde alışveriş yapamayacağı istikametindeki açıklamaların dezenformasyon olduğunun belirtildiğini aktaran Piyade, şunları kaydetti:

“Yemek Kartı Hizmetleri Derneği olarak bölümde değişen bir şey olmadığı istikametindeki açıklamamıza karşın milyonlarca kullanıcıyı huzursuz eden bu taraftaki haberlerin yapılmasını manidar bulduğumuzu belirtmek isteriz. Bu kapsamda 1 Aralık 2022 prestijiyle çalışanlara verilen yemek fiyatının kullanım yerlerine ait yeni mevzuatta , yürürlükteki mevzuattan farklı bir düzenleme getirilmediğini, yani yemek kartlarında değişen bir konu olmadığını tekrar vurgulamak isteriz. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.” (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir