Teknik direktör iddiaları sorulan İbrahim Üzülmez’den yaylım ateşi: Futbol camiası top gibidir

1. Lig’in 28. haftasında Eyüpspor, alanında Çaykur Rizespor’a 1-0 mağlup oldu. Müsabaka sonunda İstanbul grubunun hocası İbrahim Üzülmez, çok sert açıklamalarda bulundu.

“FUTBOL TOPLULUĞUNDAN DÜRÜSTLÜK BEKLENMEZ”

Bir teknik direktörün Eyüpspor Başkanı ile konuştuğu yönündeki tezlere karşılık veren Üzülmez, “O ismi esasen söyleyen söylüyor. Hocalar gelip geçer. Eyüpspor’a bir sürü hoca geldi, biz de gidebiliriz. Kulüpler bakidir. Teknik adam kadronun başındayken birtakım şeyler konuşulması hakikat değil. Futbol topluluğundan dürüstlük beklenmez. Futbol topu üzere her tarafa dönen bir topluluk. Herkes birbirinin sırtına basarak bir şeyler yapmaya çalışıyor. Biz vazifemizin başındayken olmaz. Ayrıldıktan sonra liderle konuşursun, bunlar olur. Bir ayrılalım, ayrılmadık grubun başındayız.” sözlerini kullandı.

“MAĞLUBİYETİ HAK ETTİĞİMİZİ SÖYLEYEMEM”

Maçı pahalandıran Üzülmez, “Ön tarafta üretken oyuncu kümesine karşı oynayacağımızı biliyorduk. Kaybedecek bir oyun oynamadık. Bilhassa 45 dakikada. Duran toptan yediğimiz kolay gol. Duran topta dikkatli olmamız gerektiğini söyledik. Rakibe çok fazla durum vermedik. Dönem başından beri üretme konusunda sorun yaşıyoruz. Oyuncular istiyor, gayretliler. Birinci 45 dakika oyuna bakınca yenilgisi hak ettiğimizi söyleyemem. Bu türlü maçlarda kolay gol yiyince, rakip de konsantre olunca, girdiğiniz konumları da değerlendiremeyince kaybediyorsunuz. Rakibi iştahlandırdık. Sakarya maçıyla çıkışa geçmek istiyoruz.” dedi.

“GOL ATIYORUZ, İPTAL OLUYOR”

VAR hakemi Suat Arslanboğa’yı da eleştiren tecrübeli hoca, “Suat Arslanboğa hem Bandırmaspor hem bu maçta bir çizgi çizdi. Gol atıyoruz Bodrum’da da birebiri oldu Sakarya’da da birebiri oldu. Gol atıyoruz, iptal oluyor. Oyuncular da motive olarak düşüyor. Suat Arslanboğa, Bandırmaspor ve bu maçta da bir çizgi çekiyor ancak bilmiyorum. Çaba gösteriyoruz. Birileri eleştirecek, birileri yuhalayacak. Nasıl ki 7-8 hafta çok fazla İbrahim Üzülmez ön plana çıkmadıysa, bu maçta da ön plana çıkmayız.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir