Ronaldo gemileri yaktı! Ocak’ta ezeli rakibin formasını giyecek

   
Haber 7 – Spor Servisi

Manchester United’da bir türlü beklentileri karşılayamayan Cristiano Ronaldo, Kırmızıların bir numaralı sorunu olarak görülüyor.

Sezon başı Ajax’tan gelerek ekibin teknik patronluğunu üstlenen Erik Deri Hag ise, Ronaldo hakkındaki son kararını verdi.

Portekizli harika starın ‘ticari’ boyutunu göz önünde bulundurarak ekipten ayrılığına sıcak bakmayan Glazer Ailesi, artık birebir fikirde değil. Hakikaten Ronaldo, mümkün olabilecek en uygun senaryonun oluşması halinde gruptan ayrılabilir.

Durumun farkında olan Cristiano da kulübün sahipleri olan Glazer Ailesi’ne gruptan ayrılmak istediğini ve bunun için ne yapması gerekiyorsa hazır olduğunu iletti.

“30 MİLYON SİZDE KALSIN, KÂFİ Kİ FUTBOLU ELİMDEN ALMAYIN”

İngiliz menşeili The Sun Gazetesi’nin son haberinde, Cristiano Ronaldo’nun Ocak 2023’te kadrodan ayrılmasına kesin gözüyle bakıldığı argüman edildi.

Manchester United’dan yıllık 30 milyon Euro kazanan Portekizli star, bu meblağı içerde bırakmaya hazır. 

Kulübün maaş istikrarını bozan ve performansıyla Cilt Hag’ı mutlu edemeyen futbolcu, Ocak’ta çıkış yapabilmek için orta yolu arıyor.

Ronaldo bir nevi gemileri yakarak: “30 milyon sizde kalsın, kâfi ki futbolu elimden almayın” demeye getirtti.

Diğer taraftan Glazer Ailesi’nin de Ronaldo’nun son teklifine sıcak baktığı öne sürüldü.

EZELİ RAKİBİN FORMASINI GİYECEK

İngiltere’de Manchester United, İspanya’da Real Madrid’in Eflatun-Beyaz formasını giymesiyle hafızalara kazınan Cristiano, bu defa epey enteresan bir karara imza atabilir. 

Ada’daki haberlerde ünlü futbolcunun Chelsea ile irtibat halinde olduğu ve Ocak 2023’te imzaların atılacağı vurgulandı.

Chelsea’nin yeni işvereni Todd Boehly, Ronaldo’yu Eylül’de transfer etmek istemiş ama Thomas Tuchel’in vetosuyla karşılaşmıştı. Tuchel’in ayrılığından sonra Boehly’in tekrar Ronaldo rüzgarına kapıldığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir