Murat Yetkin: “AK Parti’de Kılıçdaroğlu Hakkında ‘Vurucu’ Bir Dosya Aranıyor”

Gazeteci Murat Uzman, AK Partili bir kaynağına dayandırarak çok konuşulacak bir iddiayı gündeme taşıdı. Ehil, AK Parti’de Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’na karşı kullanılmak üzere ‘vurucu’ bir evrak arayışı olduğunu yazdı. 

Gazeteci Murat Ehil, AK Parti’nin CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında ‘vurucu’ bir belge arandığını yazdı. Ehil, tezini AK Partili bir kaynağa dayandırdı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile son periyotta birebir konuşma fırsatı bulunanların kendisini “şaşırtıcı bir rahatlık” içinde gördüklerini aktardıklarını belirten Uzman, ‘Bir tanıklığa göre ‘Seçimi kazanacağından emin ve güya seçim gününe dek bunu kolaylaştıracak değerli bir gelişmenin olacağını bekler gibi’ Bir söze göreyse, ‘Belki de Rockefeller’in pembe gazetesi üzere yalnızca uygun haberler veriliyor kendisine’ ifadelerini kullandı.

“Erdoğan’ın rakibinin AK Parti tabanından oy çekme ihtimalinin kalmadığına inanıyorlar”

AK Parti idaresindeki bir kaynağıma nazaran Erdoğan’daki rahatlık halinin iki nedeni olduğunu kaydeden Ehil, şunları aktardı:

‘İkincisi, can kaybının resmî datayla 48 bin 448’i bulduğu sarsıntı felaketine karşın, yaptırdıkları anketlerde Erdoğan’ın beğeni seviyesinin yükselmesi. ‘Partinin değil ama’ dedi kaynağım; ‘Cumhurbaşkanlığını alırız lakin muhtemelen Meclis’i alamayız.’ Erdoğan’ın tekrar seçileceğine inanmasının birinci nedeniyse, AK Partililere nazaran muhalefet adayının Kemal Kılıçdaroğlu olmasıymış. Böylece Erdoğan’ın rakibinin AK Parti tabanından oy çekme ihtimalinin kalmadığına inanıyorlar.’

“Örtülmüş bir yolsuzluk kıssası aranıyor”

‘Bir öteki kaynağımsa öbür bir açı gösterdi’ diyen Ehil, şöyle devam etti:

‘Kılıçdaroğlu hakkında bir vurucu bir belge aranıyor. Mali bir açık. Örtülmüş bir yolsuzluk kıssası. Aksi halde ya AK Troller yok yürüyen merdivene karşıt bindi, yok Mersin’e güneydoğu dedi, yok rakı içti gereçleriyle yetinecek ya da geri tepeceği bariz olan Alevilik inancına girişecekler.

AK Parti 20 küsur yıldır iktidarda. Emniyet, MİT, Maliye Erdoğan’ın denetiminde. Bu 20 küsur yılın son 13 yılında Kılıçdaroğlu CHP’nin başında. Hâlâ orta halli memur meskeninde oturan Kılıçdaroğlu’nun da para işlerine girdiği konusunda bugüne dek bir belge bulamadılarsa da bunu son 60 gün içinde patlatmayı bekliyor olabilir mi Erdoğan?Rahatlık bu türlü bir evrak beklentisinden mi geliyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir