İmamoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’nu gülümseten sözler: Sayın cumhurbaşkanım hoş geldiniz

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bağcılar Ebubekir Meydanı ve Bayan Merkezi Açılış Merasimi’ne katıldı.

“SAYIN CUMHURBAŞKANIM SEFALAR GETİRDİNİZ”

Burada bir konuşma gerçekleştiren İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nu gülümseten bir giriş yaptı. İBB Başkanı, “Dün Mansur (Yavaş) Liderim hoş bir ihtar yaptı. Ben de o uyarıylabirlikte bugünkü buluşmayı başlatmak istiyorum. Dedi ki, ‘Yıllar önce bir Belediyeler Birliği toplantısına katıldığımda orada bulunan konuklarımızın ortasında cumhurbaşkanı vardı. Cumhurbaşkanı varken öbür bir makam sayılmazmış.’ Ben de onun yaptığını yapıyorum. Sayın cumhurbaşkanım ve saygıdeğer konuklar, güzel geldiniz, sefalar getirdiniz.” sözlerini kullandı.

İmamoğlu’nun kelamlarından satır başları:

“Ramazan ayı diğerinin sıkıntısını kendi sıkıntının bilmek demektir. Tam da bu hoş toprakların hislerine uygundur. Diğerlerinin kaygısını bilme karakterini son yıllarda ne yazık ki bir kısım unuttuk. Zelzele üzere felaket anlarında hatırlıyor sonrasında yavaş yavaş unutuyoruz. Bu türlü değiliz. Bütün kalbimle bu sefer farklı olmasını yürekten diliyorum. Bu asil karakterimizden asla vazgeçmeyelim. Bu ülkeyi halden anlayanlar, insanını ayırt etmeden koşanlar yönetsin. O vakitler geldi diye düşünüyorum.

“NE DERDİNİZ VAR BAYANLARLA?”

Ev kadınlarımızız yüzde 86’sı son 6 ayda kendi gereksinimi için alışveriş yapmamış. Mesken bayanlarının yüzde 34’ü meskende yalnızken doğalgaz kapatıyor. Bu kentte 3 bayandan birisi şiddete maruz kalıyor. Bu gördüğünüz hoş alanın bir kısmını İBB Bayan olarak da hizmete açıyoruz. Misyonu şiddeti engellemek olanlar birtakım yöneticiler bu hedef için çıkarılmış kanunları siyasi pazarlık sorunu haline getiriyorlar. Bu acı fotoğrafı çocuklarımız için değiştirmeliyiz. Husus bayanlar olunca 3-4 erkek bir ortaya gelip karar almayı, yasa çizmeyi kendilerine hak sayıyorlar. Ne derdiniz var bayanlarla? Buna itiraz eden kendi bayan yöneticileri dahi toplumsal medyada fanatikler tarafından linç ediliyor. Bu üzücü fotoğrafı da değiştireceğiz.

Bir baba kızını hayal kırıklığına uğratıyorsa bu milleti de hayal kırıklığına uğratır. Allah kimseyi kızını hayal kırıklığına uğratan babalardan eylemesin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir